HİDROLİK POMPA ÇEŞİTLERİ

Hidrolik pompa hidrolik alışverişi için ana partlardan biridir tabir-i caizse hidroliğin kalbidir. Hidrolik işlemler büyük bir titizlik ve planlama ile yapılmalıdır hidrolik pompaların çalışma prensibi bundan ötürü çok iyi bilinmelidir eğer bir kurum ya da şahıs hidrolik pompa türevleri ve ekipmanları hususunda bilgili değilse maalesef bu size çok pahalıya patlayacaktır. Hidrolik pompa çeşitleride kendi içerisinde kategorilere ayrılmaktadır hidrolik pompalar, dişli pompalar, paletli pompalar bu kategoride hidrolik pompa çeşitlerini görebilirsiniz firmamız ürettiği bütün ürünler hakkında derin bir bilgiye sahip olmakla beraber düzenli olarak vermiş olduğu eğitimler sayesinde teknik ekibini her daim geliştirmektedir.

Hidrolik Pompa, Dişli Pompalar, Paletli Pompalar, Pistonlu pompalar,

Hidrolik Popma Türleri

  • DİŞLİ POMPALAR

Hidrolik pompalar cinsinden ikiye ayrılır Harici dişli ve içten dişli. Hidrolik pompa cinsinin en basit üyesidir ve çalışma prensini son derece basittir; birbiri ile koordineli ve uyum içerisinde çalışan iki düz dişliden meydana gelir. Dişliler yardımıyla emiş hattından hidrolik yağ emilir ve daha emilen bu yağ dişlilerin arasına alınarak basınç hattına yönlendirilir.

Ortalama 200 Bar basınca kadar çıkabilir. Ekonomik olması nedeniyle piyasada kolay bulunan bir pompa tipidir. Dezavantajı şudur; bu pompa cinslerinin dezavantajı yüksek basınçlarda son derece verimsiz çalışmasıdır aynı zamanda son derece gürültülü çalışmaktadırlar. Fiyatının avantajına bağlı olarak bu pompaları en çok kullanılan tip pompalar haline getirmiştir…

  • PALETLİ POMPALAR

Bu tip pompalar değişke deplasmanlı olup ortalama 100 basınca kadar çıkma kapasiteleri mevcuttur. Paletli pompaların bir diğer adı kanatlı pompadır fakat piyasada kanatlı pompa olarak bilinmektedir… Genellikle takım tezgahlarında, ekseriye kapalı alanlarda çalışmak durumdan olan hidrolik devrelerde kullanılmaktadır. Paletli pompaların gürültü seviyesi son derece düşüktür bu özelliğinden mütevellit tercih edilmektedir. Kullanım alanlarında negatif özelliği ise emiş performans açısından diğer tüm hidrolik pompa cinslerine kıyasla daha düşüktür.

  • PİSTONLU POMPALAR

Bu pompa tipi diğer bütün pompa tipleri arasında en performansı yüksek olandır ve çok yüksek basınçlar üreten pompalar olarak öne çıkmaktadır. Kendi içinde kullanım alanlarına göre ayrılır bu kategorilere ayrılmaktadır.

  1. Eğik Eksenli Pompalar
  2. Değişken Eksenli Pompalar
  3. Sabit Eksenli Pompalar

HİDROLİK POMPALARDA ARIZA ÇEŞİTLERİ

  • Devreye alma arızası
  • Kavitasyon problemi
  • Hatalı yağ seçimi ve kullanımı
  • Hatalı montajlama probleleri

Yukarıda belirtilen Hidrolik pompalar tarafıdan sıklıkla karşılaşılan arızalardır, Hidrolik pompa cinslerinin hepsini kapsayan en şık meydana gelen başlıklardır bu arızalar cinslerine göre; Hidrolik Pompa, pistonlu pompa, mobil, tandem ve diğer tüm pompa çeşitlerinin başına gelebilmektedir.

Firmamız kurulduğu yıldan itibaren pompa ve hidrolik pompalar husunda tüm teknolojiyi hem yurt içi hem de yurt dışı teknolojisini yakından takip edim tüm dinamik değişken noktaları tespit etmektedir ve gerekli eğirimleri personellerine vermektedir. Hidrolik pompalar kısmında üretim son derece deneyim isteyen bir iştir ürünler sadece üretilip satıştan ibaret değildir aynı zamanda satıldığı zaman üretici firma her daim pistonlu pompalar, hidrolik pompalar her ne türde ürün olursa olsun dönemsel olarak belirli bir rutinle satışın yapıldığı firmayı arayıp gerekli kontrol noktalarını sorup ona göre hareket etmelidir ve düzenli olarak satışını gerçekleştirdiği hidrolik pompalar sağlıklı mı hidrolik aktarmada problemi var mı, motorlar düzgün çalışıyor mu ya da direksiyon akamında problem var mı? Gibi kontroller hususunda da hassas olmalıdır.

Firmamız bu prensipler doğrultusunda çalıştığı tüm kurumlarda adet tek gövde gibi koordinasyon içerisindedir hidrolik konusunda uzman kadromuz her daim yanınızdadır.

Bir Türk firması olarak dünya pazarında dünyaya açılmış çok büyük firmalarla günümüzün rekabet koşullarına ayak uydurup kaliteliği işçiliğiyle öne çıkan altyapısının olmasının gururunu yaşamaktadır. Hidrolik adına her şey ve hidrolik pompalar üretimi konusunda uzman kadromuz tüm deneyimi ve köklü altyapısıyla yanınızdadır. Sizde firmamıza danışmadan hidrolik konusunda karar vermeyin size uygun çalışma prensipleri belirleyip yaşadığınız problemi kökünden çözelim ya da satın almak istediğiniz her ürünle alakalı tecrübeli kadromuz size fikir versin. Bu geniş sektörde yaşayacağınız binlerce kafa karışıklığını ortadan kaldırmak işte bu kadar basit. Tek yapmanız gereken firmamız ile iletişime geçmek ve arkanıza yaslanmak gerisi uzman ellerin ellerinde olacak ve siz sadece kahvenizi yudumlamak, yaşadığınız onlarca sıkıntının nasıl giderildiğini izleyeceksiniz.

Youtube kanalımıza abone olmak için lütfen TIKLAYIN

Uzman personelimizle iletişim kurmak için TIKLAYIN

 

Hidropaks Hidrolik A.Ş.